Suure-Jaani valla aukodanikud

Rein Valdmaa  Rein Valdmaa

Nimetati postuumselt Suure-Jaani linna aukodanikuks Suure-Jaani Linnavolikogu 14. oktoobri 2005 otsusega nr 141.

Suure-Jaani linnapea (7.11.2002–29.01.2005), Suure-Jaani Linnavolikogu liige. Kolme omavalitsuse ühistegevuse arendaja. Suure-Jaani piirkonna haldusterritoriaalse korralduse muutmise eestvedaja. Suure-Jaani Gümnaasiumi juurdeehituse käivitaja, projektide "Pingid linna" ja "Prügikastid linna" algataja koostöös õpilastega. Koostöö süvendaja linnavalitsuse ja ettevõtjate vahel. Suure-Jaani kesklinna ilmet oluliselt parandava ja ajaloolist muusikakultuuri pärandit säilitava kohviku "Arturi Juures" rajaja.
 

 

 

 

 

 

 


Peedu VoormansikPeedu Voormansik

Nimetati postuumselt Suure-Jaani linna aukodanikuks Suure-Jaani Linnavolikogu 14. oktoobri 2005 otsusega nr 142.

Kauaaegne Suure-Jaani linna abilinnapea. Suure-Jaani Vallavalitsuse liige. OÜ Suure-Jaani Hooldus nõukogu esimees ja Suure-Jaani Gümnaasiumi hoolekogu esimees. Linnaplaneeringute koostamise esirinnas sammuja. Suure-Jaani linna administratiivhoone ja gümnaasiumi juurdeehituse korraldaja. Projekti "Värvid linna" algataja Suure-Jaanis. Väsimatu ühtse Suure-Jaani piirkonna idee eest seisja.

 

 

 

 

 


Andres UiboAndres UiboNimetati Suure-Jaani valla aukodanikuks Suure-Jaani Vallavolikogu 16. juuni 2010 otsusega nr 44.

Suure-Jaani muusikafestivali kunstiline juht ja eestvedaja alates aastast 1998. Suure-Jaani kandi ja siit pärit heliloojate-muusikute ning nende loomingu tutvustaja. Rahvusvahelise Artur Kapp´i Ühingu juhatuse liige ja esimees.

 

 

 

 

 


Tiina IdlaTiina Idla

Nimetati Suure-Jaani valla aukodanikuks Suure-Jaani Vallavolikogu  27. septembri 2012 otsusega nr 133.

Kauaaegne Suure-Jaani Gümnaasiumi keemia, loodusõpetuse, kodaniku- ja ühiskonnaõpetuse õpetaja, Suure-Jaani Linnavolikogu ja Suure-Jaani Vallavolikogu liige, sotsiaalkomisjoni esimees ja liige, ametiühingutöö juht  ja kooli usaldusisik, kodukoha patrioot.

 

 

 

 

 

 

Meinhard Kirm

Meinhard Kirm

Nimetati Suure-Jaani valla aukodanikuks Suure-Jaani Vallavolikogu 21. juuni 

2016 otsusega nr 106.

Meinhard Kirm töötas rohkem kui 40 aastat kergejõustikutreenerina. Tegevsport

lasena jätkab ta pensioniaeski, osaledes veteranide Euroopa ja Maailma meistrivõistlustel. Oma lemmikalal -  teivashüppes - suutis kasvatada suure hulga silmapaistvate saavutustega noori. Tema spordilembus ja selle õpilastesse sisendamise jõud on oluliselt mõjutanud Suure-Jaani spordielu.