Põhja-Sakala valla kodulehe leiate aadressilt http://www.pohja-sakala.ee/

 

 

 

Uudised ja teated

Suure-Jaani Vallavalitsus registrist kustutatud

03.01.2018

2. jaanuaril kinnitatud Riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutuste riikliku registri kande alusel on Põhja-Sakala Vallavalitsuse kohta avatud Tartu M...  Loe edasi »

Suure-Jaani vallast


Suure-Jaani vallamajaSuure-Jaani vald moodustus 21. oktoobril 2005 endiste Suure-Jaani linna, Suure-Jaani valla, Olustvere valla ja Vastemõisa valla liitumisel.

Vald paikneb Viljandimaa loode- ja põhjaosas ning hõlmab 742,83 km2,  mis on 21% Viljandimaast. Suure-Jaani vald on territooriumi suuruse poolest Eestis teisel kohal - ulatudes rohkem kui 47 kilomeetrit idast läände ja 28,5 kilomeetrit põhjast lõunasse. Vallas paikneb osaliselt Soomaa Rahvuspark.

Vallas on üks vallasisene linn - Suure-Jaani, üks alevik - Olustvere ja 46 küla. Territooriumilt on suurim Sandra küla - ~173 km2. See on ühtlasi Eesti suurim küla, mille territoorium jätab selja taha rohkem kui poolsada valda ja isegi Tallinna linna. Elanikke on külas aga vaid napilt kolm tosinat - suure osa hõlmab Valgeraba.

Vallas elab pisut üle 5300 inimese ehk umbes 11% Viljandimaa elanikest.

21. oktoobril 2017 ühinesid Suure-Jaani vald, Kõo vald, Kõpu vald ja Võhma linn üheks omavalitsuseks -  Põhja-Sakala vallaks. 
Põhja-Sakala vallas elab pisut üle 8200 inimese ja valla territoorium on 1153 km2. Vallas on 2 linna (Võhma ja Suure-Jaani), 2 alevikku (Olustvere ja Kõpu) ning 70 küla.

Põhja-Sakala vald (slaidiseanss suurusega 8,0 MB)

 

Voldik Suure-Jaani vald  (pdf fail suurusega 1,27 MB)