Konkurss "Kaunis Kodu"

Konkursi "Kaunis Kodu" eesmärgiks on Suure-Jaani vallas heakorrastatuse tõstmine, elukeskkonna kaunimaks ja puhtamaks muutmine ning töö- ja elamiskultuuri au sisse tõstmine. Konkurss toimub Eesti Vabariigi Kodukaunistamise Peakogu poolt heaks kiidetud põhimõtete alusel.

Konkursi ,,Kaunis Kodu" juhend

Konkursi parimad selgitatakse välja igal aastal lähtuvalt nende kasutusotstarbest:
 1) eramud – reeglina tiheasustuses ja väiksemal maa-alal paiknevad kodud;
 2) korterelamud;
 3) maakodud – suuremal maa-alal paiknevad kodud. Hinnatakse otseselt taluhoonete mõjusfääri kuuluvat eluruumi – taluansamblit koos õue, aia- ja peenramaaga.
 4) sotsiaal-, ühiskondlikud hooned, äri- ja tootmisobjektid;
 5) külad, külaosad.

Komisjon teeb konkursist kokkuvõtte ja esitab selle Vallavalitsusele hiljemalt 1. novembriks.

Suure-Jaani vald osaleb ka Viljandimaa heakorrakonkursil, mille raames on saadud mitmeid auhinnalisi kohti.

 

Konkursi „Kaunis Kodu" parimad:

 

2016               

Eramud 1. koht: Põllu tn 6, Suure-Jaani, Erika ja Kalev Kundla

Maakodud 1. koht: Tupe, Metsküla, Maie ja Endel Arba

Tootmistalud 1. koht: Kuusiku, Võlli küla, Priit Toobal

 

Eripreemia ,,Lilled valda": Valgi, Jälevere küla, Helle Treier ja Ain Valg          

 

2015   

Eramud 1. koht: Küpressi, Vastemõisa küla, Malle ja Johannes Pruul

Maakodud 1. koht: Mäekalda, Reegoldi küla, Liia ja Leopold Viigand

 

Eripreemia ,,Lilled valda": Küpressi, Vastemõisa küla, Malle ja Johannes Pruul

 

2014               

Linnalised eramud 1. koht: J. Köleri tn 13, Suure-Jaani, Tiia ja Peeter Mägi

Eramud maal 1. koht: Maakivi, Vastemõisa küla, Toomas Loim  

Maakodud 1. koht: Poolaka, Ivaski küla, Irma Lillend, Villu Halliksoo

 

Eripreemia ,,Lilled valda": Poolaka, Ivaski küla, Irma Lillend, Villu Halliksoo

 

2013               

Eramud 1. koht: Lembitu pst 15, Suure-Jaani, Kaja ja Toomas Notta

Maakodud 1. koht: Neidrevälja, Ivaski küla, Tea Sangernebo ja Arne Kollist

 

Eripreemia ,,Lilled valda": Neidrevälja, Ivaski küla, Tea Sangernebo ja Arne Kollist

 

2012               

Eramud 1. koht: Ilmatari tn 10, Suure-Jaani, Tiina Ingermann ja Veiko Kattus

Maakodud 1. koht: Kadaka, Vastemõisa küla, Diana ja Joel Purga

Tootmistalud 1. koht: Asu, Ivaski küla, Aide ja Taimo Vendla      

Korterelamud 1. koht: KÜ Veere, Kobruvere küla, Valju Virk

 

Eripreemia ,,Lilled valda": Asu, Ivaski küla, Aide ja Taimo Vendla        

 

2011               

Eramud 1. koht: Lembitu pst 10, Suure-Jaani, Lehti Pähklemäe

Maakodud 1. koht: Loimula, Jaska küla, Lilian ja Toivo Sepp

           

Eripreemia ,,Lilled valda": Lembitu pst 10, Suure-Jaani, Lehti Pähklemäe

 

2010               

Eramud 1. koht: Ringpuiestee 16a, Suure-Jaani, Laine ja Jaan Vahtra

Maakodud 1. koht: Kallakau, Võivaku küla, Ilvi herronen ja Maidu Ehala

Tootmistalud 1. koht: Kaevandi, Vastemõisa lüla, Anu ja Urmas Nurmsalu

 

Eripreemia ,,Lilled valda": Ringpuiestee 16a, Suure-Jaani, Laine ja Jaan Vahtra

 

2009   

Eramud 1. koht: Ringpuiestee 20, Suure-Jaani, Marge ja Aadu Kase

Maakodud 1. koht: Alt-Siimu, Kuhjavere küla, Veroonika Teearu  ja Tiit Kuusik

Tootmistalud 1. koht: Nõrga, Metsküla, Krista ja Toomas Kukk

 

Eripreemia ,,Lilled valda": Nõrga, Metsküla, , Krista ja Toomas Kukk

 

2008               

Eramud 1. koht: Järve 7, Olustvere alevik, Viive ja Matti Zirk

Maakodud 1. koht: Saluka, Mäeküla , Carmen ja Toomas Salumäe

 

Eripreemia ,,Lilled valda": Vanemuise, Vastemõisa küla, Tiiu ja Mats Oru

 

2007               

Eramud 1. koht: Kirsi 6, Sürgavere küla, Heidi ja Kalev Raba

Maakodud 1. koht: Aasa, Võivaku küla, Olvi Jallai ja Johannes Mikson

 

Eripreemia ,,Lilled valda":   Kirsi 6, Sürgavere küla, Heidi ja Kalev Raba

 

2006               

Eramud 1. koht: Tamme, Võivaku küla, Külli Hiiemäe ja Ago Metsar

Korterelamud 1. koht: Metsküla 8- krt elamu, Ritaur Jürgen

Maakodud 1. koht: Sooba, Metsküla . Eva Aavik

Tootmistalud 1. koht: Altvälja, Ilbaku küla, Avo ja Tiit sassiad

Külad 1. koht: Sürgavere keskasula, Raul Espenberg

 

Eripreemia ,,Lilled valda": Tamme, Võivaku küla,  Külli Hiiemäe ja Ago Metsar

 

 

Konkursil  ,, Eesti kaunis kodu" on tunnustuse saanud:

2015 perekond Mägi kodu Suure-Jaani linnas

2014   Olustvere mõisakompleks

2013 Diana ja Joel Purga kodu Vastemõisa külas ja Suure-Jaani Kondase  pargi puhkeala

2011 Ain Arula ja Seidi Kuldvere Pärna talu Taevere külas

2010 perekond Kuke Nõrga talu Metskülas ja Suure-Jaani vald

2008 perekond Raba kodu Sürgavere külas

2005 perekond Subi kodu Suure-Jaanis

2004 Ain Arula Pärna talu Taevere külas

2003 Olustvere vald

2002 Romet Puu eramu, Kirsi 5, Sürgavere külas ja Olustvere alev

2001 Väino Putrolaineni Tiidumäe talu, Põhjaka külas ja Endel Subi eramu, Lai 12, Suure-Jaanis

1999 Peeter Miksoni Mäelt talu, Tääksi küla ja Tääksi küla

1998 Malle Pruul, EKE-2, Vastemõisa küla