Kodanikukaitse

Suure-Jaani konstaablijaoskond

J. Köleri 5 Suure-Jaani linn

Piirkonnapolitseinik

Silver Simuste, 437 2006, 5330 7194, silver.simuste@politsei.ee

 

112 – KIIRABI, PÄÄSTE, POLITSEI
Eestis on nüüd üks hädaabinumber 112 kiirabi, päästjate ja politsei kutsumiseks.  Kui vajad kiiret abi, helista hädaabinumbril 112 Häirekeskusesse.

 

Tarbijakaitseamet

Tarbijakaitseameti teavituskampaania "Osta targalt! Ka e-poest!"

 

Kaitseliidu Sakala malev

Kaitseliidu Lõuna-Eesti malevate ajaleht "Oma maa"
 

 

« Tagasi

Juhtumid Suure-Jaani vallas ajavahemikul 16.01–28.02.2015


17. jaanuaril kella 21:55 sai politsei teate Vastemõisa asulas toimuvast kaklusest. Politseipatrulli kohale jõudes olid osapooled rahunenud ja üksteise suhtes pretensioone ei olnud.

18.jaanuaril kell 1:35 ja 2:20  teatati politseile, et  Vastemõisa asulas ühest kortermaja korterist kostub valju muusika, mis häirib elanike öörahu. Politseipatrulli kohale jõudes esimesel väljakutsel oli korter vaikne ja ust politseile ei avatud. Teisel väljakutsel politseile ust ei avatud jällegi, kuid vestluses korterinaabritega selgus, et probleem valju muusikaga on pidev ja korteris võib olla ka alaealisi. Kohale kutsuti päästeamet ukse avamiseks. Politseipatrulli poolt võeti Viljandi arestimajja paigutamiseks kaasa alkoholijoobes korteris elav isik, kelle suhtes alustati juhtunu osas väärteomenetlust.

18. jaanuaril kella 14:20 paiku laekus politseile teade, et Vastemõisa asulas hoitakse kahe mehe poolt ühes korteris kinni isikut tema tahtevastaselt. Kohae saadetud politseipatrull tegi kindlaks, et kedagi tahtevastaselt kinni ei hoitud ja vägivalda ei olnud. Tegu oli üürniku ja üürilevõtjal tekkinud problemi lahendamisega , mis lahenes rahumeelselt.

21.jaanuaril kella 1.45 paiku pidas politsei Suure-Jaani linnas kontrollimiseks kinni sõiduauto, mille juht oli alkoholijoobes  ja tal puudus sõiduki juhtimisõigus. Politsei kõrvaldas mehe juhtimiselt ja tema suhtes alustati väärteomenetlust.

21. jaanuaril kella 8:40 paiku teatati politseile, et ajavahemikus 18-21 jaanuar on Vastemõisa asulas parkivalt bussilt Scania ära varastaud kaks akut. Politseipatrull jäädvustas sündmuskoha ja alustas toimepandud  süüteo osas menetlust.

21. jaanuaril kella 9:32 paiku teatati politseile, et Vastemõisa külas on püütud sisse murda ukseluku lõhkumise teel ettevõtte ruumidesse. Politseipatrull jäädvustas sündmuskoha ja alustas toimepandud  süüteo osas menetlust.

21. jaanuaril kella 23:10 paiku teatati politseile, et Kobruvere külas on sisse murtud ehitusjärgus elamusse, varastatud erinevaid esemeid, mis on pandud hoone lähedusesse metsa alla äraviimiseks valmis. Kohale saadetud politseipatrull jäädvustas sündmuskoha.

22.jaanuaril kella 8:50 paiku laekus politseile teade Tääksi külast meilikonto hõivamisest teadmata isiku poolt. Hõivaja saatis teataja nimel teataja sõpradele sõnumeid, et asub välimaal ja on hädas ning vajab koju jõudmiseks raha. Teataja pöördub ise ütluste andmiseks politseijaoskonda.

22.jaanuaril kell  19:36 pidas politsei Olustvere alevikus sõiduauto Audi A6 Avant, mille roolis oli juhtimisõiguseta juht. Mees kõrvaldati juhtimiselt ja tema suhtes alustati väärteomenetlust.

23.jaanuaril kella 8:53 paiku teatati politseile Ülde külas toimunud sündmusest. Varem toimunud sündmuse käigus oli teatajat löödud ja selle tulemusena on tunda seljavalu. Selgitatud kuidas edasi toimida menetlustoimingute alustamiseks.

24.jaanuaril kell 12.08  sai politsei teate, et Epra külas asuvast majast on leitud naise vägivallatundemärkideta surnukeha. Surma põhjuse väljaselgitamiseks saadeti surnukeha lahkamisele.

24.jaanuaril kella 1:38 leakus politseile teade, et Reegoldi külas ühe elamu õult kostub vali muusika. Politsei vestluse tulemusena, elamu omanikug,a keerati muusika vaikseks.

26. jaanuaril kell 10:01  teatati politseile, et Vastemõisa asulas ettevõtte territooriumil pargitud veokilt Scania ära varastaud kaks akut.  Politseipatrull jäädvustas sündmuskoha ja alustas toimepandud  süüteo osas menetlust.

26.jaanuaril kell 18:20 peatas politsei Vastemõisa asulas sõiduauto Audi 80, mille roolis oli juhtimisõiguseta juht. Mees kõrvaldati juhtimiselt ja tema suhtes alustati väärteomenetlust.

26.jaanuaril kell 13:38 teatati politseile Mudistest Olustvere poole liikudes tee ääres seisvast valgustamata sõidukist. Kohapeale saadetud politseipatrull tuvastas, et sõiduk oli pargitud teeserva ja liiklust ei takistanud.

28. jaanuaril kella 13:03 paiku teatati politseile, et Lemmakõnnu külas on sisse murtud taluhoonesse. Esemed on laiali paisatud ja puruks pekstud. Varastatud esemed ja kahju selgitamisel. Kohale saadetud politseipatrull jäädvustas sündmuskoha.

30.jaanuaril kella 13:48 paiku teatati politseile Ivaski külas naaberkinnistu omanike vahelisest tülist metsaväljaveol. Selgitati, et eravalduse maaküsimuste lahendamiseks pöörduda kohaliku omavalitsuse vastavate ametnike poole, mida ka teataja lubas teha.

02.veebruaril kell 23:49 peatas politsei Olustvere alevikus sõiduauto, mille roolis oli juhtimisõiguseta juht. Mees kõrvaldati juhtimiselt ja tema suhtes alustati väärteomenetlust.

5.veebruaril kella 12:54 paiku teatati politseile, et Suure-Jaani linnas toimub teataja vastaskorteris kaklus. Kohale saabunud politsei vesteldes naabermaja elanikega, kõik kained ja terved, kaklust ei toimunud.

7.veebruaril kella 13:51 teati politseile, et  Olustvere alevikus on sõiduauto Mercedes-Benz sõitnud vastu puud. Sõiduautot juhtinud isikul tuvastati kiirabi poolt raske vigastus ja ta viidi haiglasse. Kohale saadetud politseipatrull jäädvustas sündmuskoha.
 
9. veebruaril kell 10:58 teatati politseile, et Reegoldi külas murdsid kolm koera kassi maha. Kassi omanik teadmata. Politsei selgitas välja, et tegemist on hulkuva kassiga ja hulkuvate koertega, koeri näha ei ole, teavitatud kohalikku omavalitsust, kes tegeleb probleemiga ja võtab ise teatajaga ühendust.

10.veebruaril kella 19:51 teati politseile, et  Suure-Jaani linnas politseimaja juures on sõiduauto sõitnud silla piirdesse. Liiklusavariis keegi viga ei saanud. Kohale saadetud politseipatrull jäädvustas sündmuskoha, automanik pöördub kindlustusse.

10. jaanuaril kella 21:48 paiku teati politseile Võhmast Suure-Jaani poole liikuvast tumedate riietega joobes noormehest. Politseipatrull toimetas isiku koju.

12. veebruaril kell 15:03 laekus politseile teade, et Lahmuse külas liigub rohelist värvi sõiduauto, mille roolis on alaealine. Politseipatrull sõidukit ei leidnud.

13. veebruaril kell 15:17 teatati politseile, et Tällevere külas nõuab poeg isalt raha. Politseipatrulli saabumise ajaks oli poeg kodust juba lahkunud ja raha mida ta isalt oli nõudnud oli varem isale poja poolt hoiule antud raha.

13.veebruaril kell 21:33 tuli jällegi teade politseile Töllevere külast, et poeg on isa maja ukse taga ja ähvardades nõuab raha. Politseipatrulli kohalejõudmise ajaks oli poeg jõudnud oma elamusse minna ja seal magama jääda. Kuna poja poolt isa suhtes füüsilist vägivalda ei toimunud, jäeti poeg koju magama.

14. veebruaril kell 10:12 teade, et Tällevere külas tuli joobes naabertalu elanik ja lasi teataja koerad lahti. Koerte lahtilaskja oli lahkunud. Vesteldud teatajaga, kes pani koerad kinni ja politseid kohale enam ei soovinud.

14.veebruaril kell 12:46 teatai politseile, et Tällevere külas raudtee juures inimene on pikali. Politseipatrulli poolt toimetati alkoholijoobes isik Viljandi politseijaoskonda kainemema.

15.veebruaril kella 2:29 paiku teatati politseile, et Olustvere alevikus ühes parklas on hõbedast värvi sõiduauto VW Passat, mille mootor töötab ja tagaistmel magab joobes sõidukijuht. On oht, et ärgates võib joobes sõidukijuht autoga sõitma minna. Politseipatrull kontrollis ja vestles sõidukijuhiga. Juht ütles, et puhkab autos ja sõitma ei lähe. Jälgitud eemalt sõidukit ligi 45 minutit ja seejärel lahkuti patrullima.

15.veebreuril kell 13:08 teatati politseile, et Suure-Jaani linnas kaupluses Konsum on alkoholijoobes tülikas klient, kes tülitab teisi ostjaid ja keeldub poest lahkumast. Politseipatrulli saabudes oli tülitaja  jõudnud poest lahkuda, kuid ta saadi tänavalt kätte ja toimetati kainenema.

15.veebruaril kella 13:42 paiku teatai politseile, et Vastemõisa külas üritavad kamp noorukeid sõidukit käima saada. Teataja arvates on kõik noorukid ilma juhtisõiguseta. Kohalesaadetud politseipatrull sõidukit ei leidnud.

16. veebruaril kell 18:20 teatati poltseile, et Päraküla külas on agresiivne ja teistele ohtlik isik. Kohalesaadetud politseipatrull toimetas abivajava isiku haiglasse ravile.

17.veebruaril kell 11:51 teatati politseile, et Nuutre külas sõidab hõbedast värvi sõiduauto, milles kaks noormeest. Sõiduautooli teinud ohtlikke manöövreid ja sõitnud lumehange. Kohale saadetud politseipatrull leidis küll lumehange sõitmise jäljed, kuid kirjeldatud sõidukit ei leidnud.

18.veebruaril kell 18:53 teatati politseile, et Olustvere alevikus on poes käies teataja kaotanud või varastati viimasele kuuluv ID kaart. Politsei poolt soovitati ID kaardi mitteleimisel, helistada ID kaardi keskusesse tel 1777 ja teatada juhtunust.

19. veebruar kell 19:19 teatati politseile, et Mudiste–Suure-Jaani–Vändra tee 4-ndal kilomeetril jooksis veoautole ette metskits, kes hukkus kohapeal. Sõidukil välised vigastused, surnud metskits tõstetud tee äärde. Teatatud lühinumbrile 1510, kes korraldab metskitse äraveo.

21. veebruaril kell 23:56 teatati politseile, et Olustvere alevikus sõideti pargitud sõiduautole Ford külje pealt sisse ja lahkuti sündmuskohalt. Kohale saadetud politseipatrull tegi kindlaks avarii põhjustanud alkoholijoobes ja juhtimisõiguseta isiku. Politsei kõrvaldas isiku juhtimiselt ja alustas menetlust toimepandud süüteo osas.

22.veebruaril kell 04:21 teatati politseile, et Suure-Jaani linnas kostub ühest asutusest kõva muusika , mis ei lase teatajal magada. Kohalesaadetud politseipatrull rikkumist ei tuvastanud, kuna sünnipäevapidu oli lõppenud ja pidulised lahkumas.

22.veebruaril kella 11:43 laekus politseile teade, et Sürgavere külas ühte korterisse tuli kamp, kellest üks olevat suunanud püssitoru teataja poole. Võetud ühendust pereliikmega. Selgus, et kõik on korras, mees näeb lihtsalt nägemusi.

24. veebruaril kella 15:54 paiku teatati politseile, et Suure-Jaani linnas kauplus Konsum parklas on pikali maas joobes meesterahvas. Kohalesaabunud politseipatrull toimetas isiku kainenema.

24.veebruaril kell 20:21 laekus teade politseile, et Võhmast sõites ligi 3 kilomeetrit Suure-Jaani poole, istub tee ääres jalgrattast eemal mees. Politseipatrull leidis jalgratta, mees oli lahkunud. Teataja juhatas politsei mehe elukohta, mees ust ei avanud, ratas jäetud talu õue.

26. veebruaril kell 14:10 teatati politseile, et Vihikülas oli ühe tühjana seisva majapidamise juurde sõitnud roheline väikebuss. Kontrollimisel selgus, et talu käis kontrollimas selle omaniku tuttav, kes hoiab tühjal majapidamisel silma peal.

26.veebruaril kella 21:07 paiku laekus politseile teade, et teatajat löödi pea piirkonda ja topiti autosse, ei tea kus asub. Kontrollides oli kõne asukohaks Lõhavere küla ja tagasi helistades väljakutse tühistati. Olukord lahendati ja politseid rohkem ei vajatud.

28.jaanuaril kell 9:46 teatati politseile, et Vastemõisa külas sõidab sõiduauto Chrysler Voyager, mille juht on joobes. Kohale saadetud politseipatrull sõitmist ei tuvastanud, sõiduk oli pargitud Vastemõisas asulas asuva kaupluse juurde.

28.veebruaril kella 11:00 paiku teatati politseile, et Vastemõisa asulas on Vastemõisa Rahvamaja muruplats sõiduki poolt rööpaid täis sõidetud. Kohale saadetud politseipatrull jäädvustas sündmuskoha. Kannatanu esitab hiljem avalduse.