Tekstiilijäätmed

Kodumajapidamises tekkivad kasutuskõlbmatud tekstiilijäätmed (riietusesemed) on olmejäätmed, mille kogumine ja vedu on korraldatud läbi korraldatud jäätmeveo.

Puhtad riided saab viia  lähimasse  taaskasutuskeskusesse. Lisaks Uuskasutuskeskuse poodidele võib kasutatud esemeid pakkuda ka Punasele Ristile, Päästearmeele, erinevatele kiriklikele abiorganisatsioonidele, suurperede ühendustele, lastekodudele ja varjupaikadesse. Alati tuleks helistada ja küsida, kas ja mida neil täpselt vaja võiks minna.

Uuskasutuskeskustesse saab annetada asju, mis on muutunud üleliigseks, kuid mis on jätkuvalt veel kasutuskõlbulikud, puhtad ja terved. Uuskasutuskeskus hoolitseb selle eest, et meile toodud kasutatud riided hakkaksid uut elu elama.

Väga kulunud ja katkised riided saab ära anda Suure-Jaani jäätmejaama või teha neist kaltsuvaipu, lapitekke, padjakatteid, kaltsunukke jms.

Prügisse pane ainult need kasutatud  riided, mida kuidagi pole võimalik ümbertöötlemisele suunata nagu katkised ja lõpuni kulunud jalatsid ja mänguasjad, värvised, õlised või hallitanud riided jms.

Leia lähim uuskasutuskeskus.. Helista ja uuri lisa: 5553 3001 või kirjuta info@uuskasutus.ee